Češi na zahraničních turnajích Faldo Series

Thursday 20.08.2015

V polovině srpna se národní turnaje zařazené do rodiny Faldo Series přesunuli do zemí střední Evropy. Této geografické dostupnosti, stejně jako v minulých letech, využili také talentovaní junioři a juniorky z České republiky, kteří se pokoušeli zajistit si pozvánku na světové Grandfinále. A jak si čeští hráči v zahraničí vedli?
Faldo Series se jako první zastavilo v termínu 11.-12.8. na resortu Arosa nedaleko Berlína. Z českých hráčů využil skvělou dostupnost pouze jediný zástupce českých barev – dvacetiletý Dominik Rega jel na hřiště The Faldo Course sbírat zkušenosti a v celkovém pořadí skončil s výsledkem +33 na konečném 115. místě.
Druhý, snadno dostupný turnaj se konal v Gradi Golf Clubu v polském Brzezně. Tady už české barvy byly zastoupeny častěji – celkem sedm českých hráčů a hráček se vypravilo k našim severním sousedům, aby zkusili štěstí a přivezli si pozvánku na Grandfinále. To se bohužel nikomu z našich nepovedlo, nejblíže tomu měla Natálie Horáková, která v kategorii dívek do 16-ti let skončila na 4. místě. Na šestém místě v kategorii dívek do 21-ti let se s odstupem deseti ran na vítězku umístila Johana Luňáčková. A na sedmé místo ve svých kategoriích shodně obsadili Tereza Málková a Ondřej Boček.
A jako poslední turnaj Faldo Series, který je i pro české juniory snadno dostupný, hostil v termínu 18.-20.8. podtatranský resort Black Stork. Celkem 17 českých hráčů přijelo na Slovensko dělat více než důstojnou konkurenci domácím hráčkám a hráčům. Nejvíce domácím přitápěli pod kotlem junioři do 18 let. Vojtěch Mitterwald všem vyrazil dech prvním kolem, když přinesl scorekartu výsledkem 64 ran. Tyto výkony ale už v dalších kolech nezopakoval. Českou štafetu po něm ale převzal Tomáš Návrata, který vyrovnanými výkony 70, 69, 70 jasně vyhrál kategorii Juniorů do 18 let a postupuje tak na zářijové světové Grandfinále. Těsně unikla pozvánka na Grandfinále Nicolasi Schellongovi – za svým největším soupeřem, domácím Jakubem Hrindou, zaostal v rozhodujícím finálovém kole o pouhou jednu ránu a účast na Grandfinále mu tak jen těsně unikla. V kategorii Juniorů do 21 let si nejlépe vedl Patrik Jeřicha, který obsadil skvělou druhou příčku. Patrika ale i tak na Grandfinále uvidíme, svoji účast si vybojoval už v Telči. V kategorii Juniorek do 21 let nejvíce tvrdila muziku Tereza Melecká, která se ztrátou 3 ran skončila za domácí Hečkovou.
Takové bylo účinkování českých hráčů a hráček na srpnových turnajích Faldo Series. Již brzo Vám přineseme informace o resortu, na kterém se bude světové Grandfinále odehrávat.