A jaké bylo Grandfinále Faldo Series 2015?

Wednesday 07.10.2015

Sezóna Faldo Series roku 2015 je definitivně minulostí. Na přelomu září a října se na hřišti Faldo Course resortu A-Rosa Scharmützelsee uskutečnilo celosvětové Grandfinále Faldo Series, které tak uzavřelo turnaje pod hlavičkou Faldo Series v letošním roce.

A finále to bylo velkolepé – kulisy resortu A-Rosa, kandidáta na pořádání Ryder Cupu 2022, nabídly necelé sedmdesátce nejlepších juniorů z celého světa skvělé zázemí a nezapomenutelný zážitek. Impozantní ubytování, naddimenzované tréninkové plochy i linksové hřiště Faldo Course se nesmazatelně zapsalo do paměti golfových talentů. Osmnáctijamkové hřiště Faldo Course – mimochodem jedno ze tří na resortu – dokonale prověřovalo po všechna tři soutěžní kola nadějné juniory: obrovská rozloha jednotlivých jamek, dokonalý stav hracích ploch, husté roughy číhající na sebemenší nepřesnost a hluboké bunkery s hustými vřesovišti na jejich předních stranách, jako vystřižené z obrázků linksů na skotském pobřeží. Pokud k tomuto pohádkovému prostředí připočteme ideální golfové počasí s modrou oblohou a teplotami okolo 18 °C, musíme s radostí konstatovat, že letošní grandfinále vyšlo na jedničku.

Celkem šest českých hráčů si poměřovalo svoje síly se světovou špičkou a vstřebávalo drahocenné zkušenosti na hřišti i mimo něj. Z Čechů dopadl nejlépe Patrik Jeřicha – po kolech 79, 70 a 73 obsadil v celkovém součtu dělené jedenácté místo napříč kategoriemi a dělené druhé v kategorii chlapců 19-21 let. Druhý z Čechů skončil po výkonu 78, 76 a 72 ran Jiří Zuska junior. Celkové dělené dvacáté místo a páté místo v kategorii chlapců do 16 let je jistě příslibem do budoucna. Shodně na děleném třicátém místě se umístila hned dvojice českých juniorů – Františka Luňáčková (6. místo v kategorii starších dívek) a Jan Bryčka (dělené 7. místo mezi chlapci 17-18 let). O jednu ránu za nimi, a tím na dělené 35. pozici, skončil Tomáš Návrata, na děleném 37. místě potom ukončil účinkování na Faldo Series benjamínek české výpravy Gabriela Roberta Vítů.

Taková byla letošní sezóna Faldo Series a my jsme už teď v myšlenkách na již šestém ročníku Faldo Series Czech Championship, který plánujeme uspořádat v tradičním termínu posledního červnového víkendu v Golf Resortu Telč.